• REKLAMINIZ BURADA YAYINLANSIN

50indirimreseller

Şükrü AK
Şükrü AK
Çevrimdışı
Kanser günümüzün en yaygın ve en ölümcül hastalıklarından birisidir. Özellikle Karadeniz bölgesinde kanser oranı diğer bölgelere göre oldukça yüksektir. Kanser; herhangi bir hücrenin dokunun, uzvun ya da organın işlevini anormal olarak yerine getirmesi, getirememesi ve yine anormal bir şekilde çoğalarak yayılması tablosudur.

Yani bağışıklık sistemi güçlü olmayan bireylerde kanserin görülme oranı da artmaktadır. Şunu da unutmayalım ki illa bağışıklık sistemi tam düzgün bir şekilde çalışırken bile kanser görülememesi durumu olmaz. Kanser en fazla genetik olarak bireyden bireye geçer. Sağlıksız beslenme, stresli yaşam biçimi de bu nedenleri takip eder. Kanserin önemli yedi belirtisine de değinelim. Halsizlik, iştahsızlık, anemi, ani gelişen zayıflama, uzun süre iyileşmeyen yaralar, siğiller çıkması, anormal kitlelerin ele gelmesi.

Bunun dışındaki belirtiler de bireyden bireye değişir ve kanser riski taşıyabilir. Ama en fazla gelen kanser vakaları bu belirtilerle gelmektedir. Kansere yakalanmamak için öncelikle mevsim sebze ve meyvelerini çok dikkatli bir şekilde tüketmemiz gerekiyor. Tüm meyvelerin kansere yakalanmama konusunda uzman olduğu bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Sebzelere gelince özellikle brokoli ve ıspanak sebzesi kansere karşı antioksidan maddeler içerir. Böylelikle kanser hücrelerinin zarar verdiği dokuları anında onarmış olur. Bunun dışında spor yapmak da önemli bir aktivite. Spor yapan vücut hep dinç ve fit kalacağı için kanser de dahil bütün hastalıklar kendisinden uzak duracaktır. Karadeniz bölgesinin vazgeçilmezi olan siyah çay da kansere karşı bir içecektir.

Özellikle çay bahçelerinden toplanmış katkı maddesi değmemiş çaylar daha iyidir. Yiyecek ve içeceklerin yanı sıra hayat biçiminize de dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için de var olan birincil stres kaynaklarından uzak durmak veya onları yok etmeniz gerekir. Stressiz bir ortam insanı germez tam tersine huzur verir. Mutlu olmanızı sağlar.

https://www.ve-saglikliyasam.com
Yanıtlar (0)
  • Bu tartışmaya henüz bir yanıt yazılmamış
Yanıtınız

50indirimreseller