• REKLAMINIZ BURADA YAYINLANSIN

Şükrü AK
Şükrü AK
Çevrimdışı
Hosting : Bir web sitesinin içeriginin barindirildigi, bunun yaninda veri tabani, mail hesap ve içerikleri gibi verilerin barindirildigi alandir. hosting hesaplarinda 1 IP üzerinde barindirilan site sayisi önemli degildir.

SEO hosting ise : hostingden farkli olarak 1 IP üzerinde daha çok daha az sitenin barindirildigi hatta bütçesi müsayit olanlar için 1 IP de tek site barindirildigi hosting türüdür.

HOSTING VE SEO HOSTING arasindaki farklar
Hosting paketlerinde IP adresinin farkli olmasi önemli degildir. SEO hostinglerde ise 1 ip üzerinde barindirilan site sayisi oldukça önemlidir. Zira IP deki site sayisina göre web sitesinin google tarafindan tespiti ya da ayni IP üzerindeki bir sitenin hatasindan dolayi spam cezasi alinmasi gibi riskleri vardir.

Bu açidan tercihen seo hosting paketleri SEO çalismasi yapan kisi ya da firmalar tarafindan daha fazla tercih edilmektedir.

Hosting ve SEO hosting fiyatlari

hosting paketleri yukarida sayilan özelliklerin disinda bir gereksinim olmadigi için 20 TL ye de hosting bulunabilir, 200 Tl ye de. Ancak seo hosting gerek IP adreslerinin farkli olmasi, gerekse de sunucuda belirli adet sitenin barindirilmasi sebebiyle daha maliyetlidir.

SEO hosting paketlerinde genellikle A ve C Class Ip kullanilmaktadir. A Class IP paketlerde tamami birbirinden farkli IP ler oldugu için daha kaliteli sayilmaktadir. Ancak Türkiye’de A Class IP bulmak oldukça güç durumdadir.

C Class IP ise daha yaygin bulunmaktadir
Yanıtlar (0)
  • Bu tartışmaya henüz bir yanıt yazılmamış
Yanıtınız